Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


Channel Description:

بحث و تبادل نظر پیرامون جهان بینی و صورت مساله اعتیاد (لژیون سرکار خانم آرزو خلجی )

older | 1 | .... | 5 | 6 | (Page 7) | 8 | 9 | .... | 22 | newer

  0 0
 • 11/19/13--11:27: وادی یا راه دهم

 • وادی یا راه دهم
  صفت گذشته در انسان صادق نیست؛چون جاری است.
  روز دوشنبه92/8/27لژیون با استادی ""سرکار خانم خلجی"راس ساعت18:30با دستورجلسه"ادامه وادی دهم"آغاز به کار نمود. خلاصه از آن را به استحضار می رسانم.
  0 0

  روز یکشنبه مورخ 92/9/۳، کارگاههای آموزشی- خصوصی ویژه همسفران با دستور جلسه«چگونه شکرگزاری می کنم OT» با استادی خانم مرضیه، نگهبانی خانم ثمره و دبیری خانم زینب، رأس ساعت 13:30 شروع به کار نمود.

   

  خلاصه سخنان استاد:

  آقای مهندس دژاکام، در درمان اعتیاد با اضافه کردن مبحث جهان بینی به جسم و روان، گره کور اعتیاد را باز کردند و توانستند درمان اعتیاد را کامل نمایند؛ به طوری که به تعادل رسیدن جسم و روان و جهان بینی، پایه و اساس درمان در کنگره 60 است. جهان بینی دارای شاخه های متعددی است که یکی از شاخه های آن شکر گزاری کردن است. هر یک از دستورات جلسات کنگره 60 مانند یک پازل است که نبود یکی از آنها، پازل درمان اعتیاد را کامل نمی کند. هر یک از این دستور جلسات هدف خاصی را دنبال می کند. شکر گزاری کردن مراتبی دارد که شامل شکر گزاری کلامی، قلبی و عملی است. اینکه انسان در کلام خود شکرگزار باشد، راحت ترین نوع شکرگزاری است ولی کافی نیست. من در نماز خود با کلام، خدای خود را شکر می کنم ولی اگر هزار کار ضد ارزشی مانند غیبت، دروغ و قضاوت را انجام دهم، باعث خواهد شد که شکرگزاری را به حق انجام نداده باشم. اگر من در کلام خود شکرگزاری می کنم، می بایست در کردار نیز شکرگزار باشم. بنا به گفته آقای مهندس دژاکام: «شکرگزاری نردبانی است برای بالا رفتن شناخت و آگاهی ما در جهت رسیدن به آسایش و آرامش».

  به نظر من شکرگزاری کردن در کنگره 60 ، با گوش به فرمان بودن به راهنما و خدمت کردن می تواند معنا یابد. اما بهترین نوع شکرگزاری خدمت کردن است. چون در این صورت جبران بدهی خواهد شد و از طرفی، به حال خوشی دست می یابیم و دیگران نیز از این حال خوش بهره مند خواهند شد. خدمت کردن می تواند در هر قالبی باشد؛ از نظر مالی یا در جایگاه کمک راهنمایی و مرزبانی و ... حتی با قلم نیز می توان به کنگره 60 خدمت کرد.

  آقای مهندس دژاکام به جهانیان آموخت که اعتیاد یک جرم نیست، یک بیماری است که لاعلاج نبوده و قابل درمان است و داروی درمان نیز شربت OT است که بهترین هدیه خداوند به مسافران کنگره 60 است که بتوانند جسم بیمار و تشنه خود را درمان نمایند. یکی از محاسن و مزایای شربت OT این است که مسافران با فروشندگان مواد مخدر در ارتباط نیستند و به راحتی با یک نامه می توانند شربت خود را دریافت دارند.

  انسان نباید کسانی را که به او در زندگی خدمت کرده اند، فراموش کند. اگر انسان قدردان مخلوق خداوند نباشد، نمی تواند قدردان خداوند باشد. هر یک از ما قبل از ورود به کنگره 60 به دنبال راهی بودیم که مسافرانمان از دام اعتیاد رها شوند و حالا نباید جایگاه گذشته خود را به فراموشی بسپاریم. ما باید قدردان آقای مهندس دژاکام، راهنما، پدر و مادر و کسانی که وسیله آسایش و آرامش ما را فراهم کردند باشیم.


  خانم مرضیه عزیز،

  امیدواریم که همچنان حرکت رو به رشد شما ادامه یابد.

  (از طرف خواهران لژیونی شما در نمایندگی فلاح)


  0 0
 • 11/24/13--13:43: مصاحبه
 • گفتگوی صمیمی با تنها کمک راهنمای گروه خانواده کنگره 60 نمایندگی قم

  هرکسی که در کنگره در هر جایگاهی خدمت کند از طرف خداوند برگزیده شده است.  0 0

   


  0 0

  یکشنبه 92/9/3 لژیون با دستور جلسه«کتاب عبور از منطقه شصت درجه زیر صفر» با حضور سرکار خانم آرزو و اعضای لژیون تشکیل شد.

  همسفر محدثه و همسفر ژیلا فرازهایی از کتاب را خواندند و درباره آن توضیح دادند. کتاب تا صفحه 20 کار شد و ادامه آن به جلسه بعد موکول گشت.

  خواهر لژیونی های ما از شعبه قم در جمع ما حضور داشتند و انرژی مضاعفی به گروه منتقل کردند. از همسفر مرضیه، همسفر فهیمه و همسفر طیبه عزیز بی نهایت سپاسگزاریم. یادم می آید هر بار که توفیقی حاصل می شد و به همراه خانم آرزو به قم می رفتیم، با استقبال گرم آنها مواجه می شدم و اصلا احساس غریبی به من دست نمی داد و در آنجا این جمله زیبای «آنچه باور است، محبت است» بارها و بارها در ذهنم طنین انداز می شد. به امید تحکیم پیوند محبت بین تمامی اعضای کنگره 60 .

  ضمنا برای همسفر زهرا و همسفر فاطمه عزیز برای کسب موفقیت در مصاحبه روز دوشنبه برای اخذ شال کمک راهنمایی، آرزوی موفقیت داریم.

  من آب می آورم؛ تو آن قدر بنوش که سیراب شوی اما نه زیر آب.

  من بلندم، به بلندای قله هایی که نتوان تسخیر نمود، اما تو بر بام من، مسلح بیا تا عظمت را ببینی.

  من می رویانم، آن قدر که زمین و آسمان را شب و ظلمت فرا گیرد اما تو از میان سبزه ها نور را بیاب و بر بال آن بنشین و به سوی من پرواز کن تا آنچه به باورت نمی گنجد ببینی.

  تو می توانی همه آنچه که هست با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی

  و به سوی نقطه ای بیائی که آغاز نمودی.


  0 0

   

  مادر بودن، مقامی بهشتی است، اما گاهی سخت ترین لحظات زندگی، در این جایگاه است.

  اگر مادر باشید، قطعا این تجربه را در کوله بار خود دارید که گاهی، از اینکه به درخشش الماس گونه چشمان فرزند خود بنگرید، گریزانید و در آن دم، تنها نگاه خیس خود را به افقی دور می دوزید.

  هر یک از ما همسفران که از لذت مادر بودن بهره مند شده ایم، شاید بارها شانه هایمان از سنگینی این تعهد آسمانی، خرد شده و قلبمان از غمی پنهان به تپش افتاده و احساس عجز و ناتوانی سراسر وجودمان را در برگرفته. هر یک از ما که با عفریته ی اعتیاد دست و پنجه نرم کرده ایم، بیش از آنکه به غم خود بیندیشیم به وجود پاک فرزند خود دلبسته ایم و در آن لحظات پرآشوب، درمانده، به تک تک ثانیه های آتیه او نظر افکنده ایم.

  اما زمانی که باران رحمت الهی بر سر ما نیز باریدن گرفت و گام های لرزان خود را در فضایی نهادیم که بوی خوش امید در هر گوشه آن، استشمام می شد و فروغ خورشید درخشان آن، با بخششی بی منتها، پیکره ی نیمه جانمان را، با مهری بهشتی، حیاتی دوباره بخشید، خزیدن گرمای نشاط و سرزندگی را در رگ های یخ زده خانواده احساس نمودیم. و در این میان آنچه که شادی رجعت عشق و محبت را دوچندان می ساخت، تبسم های معصومانه فرزندی بود که او هم نوای سحرانگیز شکفته شدن گل های سپید رهایی را می شنید.

  از عظمت کار یک همسفر همین بس که با اندیشه ای ژرف و با ملغمه ای از عشق و محبت، همدوش با مسافر خود، گام به گام به سوی رهایی رهسپار است و با قلبی مملو از عطوفت و مهر مادرانه، شکوفه باغ زندگیش را از تجربه یک زمستان سخت دور می سازد.

  ای درخت پرگـــل من

  نوبهــــارت ارغوان باد

  با احترام، همسفر اکرم


  0 0
 • 11/27/13--04:46: پیام هفته همسفر
 • هفتـــه همسفر گـــــــرامی بـــاد            

  ترکش‌های اعتیــــاد را در صدف قلب خویش تبــــدیل به زیباتـــرین ستارگان نمودید و با آن ستارگــــان توانستیم راه خود را در میـــان ظلمات اعتیــاد به روشنایی روز هموار نماییم. چون ستارگـــــان بدرخشیــد و انوارتــان حیــــات‌بخش بــاد.

  "استاد امین دژاکام"


  0 0
 • 11/27/13--14:50: رهایی
 • منصوره جان چه زیبا مانند رودهای خروشان وچشمه های جوشان از فاصله های دور حرکت نموده

   و پس از عبور از گذرگاه های سخت امروز به بحر واقیانوس نزدیک شدید.


  این رهایی را به منصوره عزیز و دایی گرامی شان مسافر هادی تبریک می گوییم.

  خدا قوت و تبریک ویژهخدمت کمک راهنمای عزیزمان سرکار خانم خلجی و

  آقای حسین شعبانی

  "از طرف اعضای لژیون"


  0 0


  0 0


  اخذ شال کمک راهنمایی را

  به خواهر لژیونی های عزیزمان خانم فاطمه و خانم زهرا

  صمیمانه تبریک می گوییم.


  0 0
 • 12/02/13--09:28: تبریک
 • ژیلای عزیز

  قبولی در آزمون فنی کمک راهنمایی را به شما تبریک می گوییم

  خدا قوت به سرکار خانم آرزو


  0 0
 • 12/03/13--02:16: همسفر کوچک
 • همسفر مهدی یار، کوچکترین همسفر لژیون ما


  0 0

   

  ♥از مشکلاتمان فرار نکنیم♥

  ♥از ناسپاسی باز ایستیم♥

  ♥از کینه ورزی دست برداریم♥

  ♥از فریب دادن خود باز ایستیم♥

  ♥دست از رقابت با همگان برداریم♥

  ♥نسبت به دیگران حسادت نورزیم♥

  ♥این قدر به گذشته متصل نباشیم♥

  ♥از خریدن شادمانی اجتناب ورزیم♥

  ♥وقتمان را با افراد نالایق صرف نکنیم♥

  ♥از اشتباه کردن هراس نداشته باشیم♥

  ♥نیازهای خودمان را پشت گوش نیندازیم♥

  ♥از تظاهر به کسی که نیستیم، دست برداریم♥

  ♥نگذاریم دیگران ما را تا سطح خودشان پایین آورند♥

  ♥از این که برای هر کسی همه چیز باشیم، دست برداریم♥


  0 0

  اولین سال رهایی از سیگار آقای مهندس دژاکام در پارک طالقانی 92/9/15  "تبریک و شادباش به آقای مهندس دژاکام و تمامی اعضای کنگره 60 "


  0 0
 • 12/06/13--15:59: آرام ولی مصمم...
 • آرام ولی مصمم...


  دوقطره آب در کنار هم قرار بگیرند چه می کنند؟

  اگر چند سنگ به هم نزدیک شوند چه می شود؟

  دل نوشته ای از همسفر نسرین  0 0
 • 12/09/13--13:55: ترس
 • «ترس»

  مقوله ترس ، حس بدی است و زمانی که در انسان ریشه پیدا کرده و قدرتمند شود، باعث فلج شدن وی شده و توان حرکت را از او سلب می کند. البته انسان حرکت می کند، اما چون تفکر او در اثر ترس کاملا مختل می شود ، حرکت هایی که انجام می دهد، ترس را تشدید می کند. مثلا فردی می خواهد در کنسرت برنامه اجرا کند ، در این شرایط دچار ترس می شود ، می خواهد ساز خود را کوک کند ، به دلیل همان ترسِ از اجرا ، ساز از کوک در می رود و وضعیت بدی پیش می آید.

   ترس همیشه همراه انسان است، اما نکته مهم این است که: ترس های انسان در واقع همان درس های انسان هستند.

  باید توجه داشت که ترس همیشه بد نیست. گاهی اوقات ترس باعث نجات جان انسان و یا حفظ وضعیت او می شود.

  ترس بر دو قسم است :

  1-     ترس های بازدارنده،که نقش بازدارندگی و تخریب را ایفا می کنند.

  2-     ترس های نگه دارنده،که باعث ایمنی انسان می شوند.

  مقوله ترس همیشه در شرایطی بوجود می آید که کاری در شرف انجام دادن است. ترس در مقابل انجام کارها ، افعال و وقایع صورت می گیرد. اما دانستن اینکه چه چیزی انسان را در انجام کارها توانمند می کند کمکی است برای شناختن ترس.

   ترس نیرویی بازدارنده است و انسان را از تعادل خارج می کند . نیروی دیگری باید وجود داشته باشد که تعادل نسبی را بوجود بیاورد و آن نیروی خشم و نفرتاست. هر انسانی که ترس دارد، قطعا خشم و نفرت هم دارد. یعنی همانطور که از روبرو شدن با بعضی چیزها می ترسد از روبرو شدن با یک سری چیزها هم به شدت خشمگین می شود. چون ترس محرومیت را بوجود می آورد. مثلا ترس از مشارکت، به این شکل که فرد دو سال در کنگره حضور دارد اما مشارکت نمی کند، در واقع از حس جمعی که به او برگردانده می شود و دیگر فوایدی که برای او دارد محروم می شود و این محرومیت خشم را در او جمع می کند. در واقع انسانِ ترسو ، انسانی خشمگین نیز می باشد، اما بستگی به شرایط دارد که کدام یک ظاهر شود. زمانی که انسان دچار خشم می شود به ترس قدرت می دهد. وقتی انسان می ترسد فرار می کند، عصبانی تر می شود و وقتی خشمگین می شود و به خشم خود جواب مثبت می دهد و در جهت آن حرکت می کند به ترس خود قدرت بیشتری می دهد. یعنی این دو همدیگر را کامل می کنند و به هم قدرت می دهند و به صورت مکمل عمل می کنند.

  چرا ترس و خشم با هم ظاهر می شوند؟ چون این دو اثرات همدیگر را خنثی می کنند. مثلا یک کره را در نظر بگیرید که از دو لایه تشکیل شده است. در این کره حرارت زیادی وجود دارد. ما می خواهیم در بیرون کره دمای متعادل داشته باشیم. اگر لایه درونی از جنس حرارت باشد، لایه بیرونی باید از جنس سرما باشد تا تعادل ایجاد شود. انسان هم به این شکل است . یک لایه خشم و یک لایه ترس . در واقع ترس خشم را می پوشاند و ترس هم خشم را می پوشاند . به عبارتی این دو آبروی هم را می خرند. ممکن است یک انسان تعداد زیادی از این لایه ها داشته باشد و باید در کاوش های خود به این لایه ها برسد و کسی که این لایه ها را بردارد، واقعا می تواند از موفقیت های دیگران خوشحال شود. برداشتن این لایه ها با تزکیه و پالایشحاصل می شود، و مستلزم گذشت زمان است، اما نتیجه شگفت انگیز است. نتیجه این است که استعدادهای خفته بیدار شده و توانایی های از دست رفته بر می گردد و خلاقیت بوجود می آید.

  گزیده ای از سی دی (ترس) با استادی آقای امین دژاکام


  0 0
 • 12/10/13--08:40: سی دی شو شود
 • سی دی شو شودآقای مهندس دژاکام
  روز دوشنبه به تاریخ92/09/19لژیون با استادی سر کار خانم"خلجی"راس ساعت18:30بادستور جلسه سی دی"شو شود"آغاز به کار نمود.
  خلاصه ای از سی دی را به استحضار میرسانم


  0 0
 • 12/11/13--13:11: همسفر کوچک
 • پرهام، همسفر کوچک لژیون ما


  0 0
 • 12/12/13--06:58: رهایی
 • برخاستن از عدم و درآمدن در سيرت انساني باشكوه ترين پديده هستي است

  اين با شكوه ترين بر شما و خانواده محترمتان مبارك.   

  روز چهارشنبه 92/09/20 مسافرمهران و مسافر عباس و مسافر حمید  گل رهاییشان را از دستان پرتوان آقای مهندس گرفتند.این روز باشکوه را به خواهر لژیونی های عزیزمان همسفرطیبه و همسفر خوبمان مریم عزیز و همسفر آمنهو همسفر کوچکمان محمد رضا عزیزو همسفر فاطمه و همسفر میناعزیز تبریک می گوییم و از سرکار خانم خلجی بابت زحماتشان در شعبه قم تقدیر و تشکر می کنیم.خدمت کمک راهنمایان شعبه قم آقای شعبانی و آقای اکبر علیرضایی خداقوت می گوییم.  طعم شیرین رهایی گواری وجودتان

   


  0 0
 • 12/14/13--02:10: تبریک
 • قهرمانی باشگاه تیر و کمان کنگره ۶۰ در مسابقات لیگ استان تهران را به تمامی اعضای کنگره ۶۰ تبریک می گوییم.

  نتایج کسب‌شده توسط تیم های تیراندازی با کمان کنگره 60 در این دوره از مسابقات به شرح زیر است 
  قهرمانی باشگاه‌های استان تهران
   

  تیرانداز فنی برتر (ریکرو بانوان): خانم آنی دژاکام

  تیرانداز فنی برتر (کام پوند آقایان): آقای هادی صدری

  مقام اول تیمی کامپوند بانوان 

  مقام اول تیمی ریکرو آقایان 

  مقام دوم تیمی ریکرو بانوان

  مقام دوم تیمی کامپوند آقایان


older | 1 | .... | 5 | 6 | (Page 7) | 8 | 9 | .... | 22 | newer